ТАРÁБ АНДАЛУСÍ » Старовинна іспанська музика від «Тараб Андалуcі» – KyivMusicLabs (репортаж)

Фото з концерту - KyivMusicLabs24-го травня у Будинку актора відбувся концерт старовинної іспанської музики. Гості почули оригінальні музичні твори середньовічної Іспанії, а також дізнались багато цікавинок з історії держави Аль-Андалус. Колектив «Тараб Андалуcі» вразив публіку не лише блискучою грою на старовинних східних інструментах, а й загалом неперевершеним дійством, частиною якого став кожен.

З перших хвилин перебування у Будинку Актора гості ніби опинились у захопливій мандрівці, протягом якої мали змогу відчути колорит Сходу у різноманітних його проявах. Дійство розпочалось ще до початку концерту з андалуського чаювання. Охочих пригощали східними солодощами, випеченими за традиційними рецептами, і вишуканим марокканським чаєм.

Колектив «Тараб Андалусі» – це унікальне явище в українській музиці. Його особливість у тому, що ансамбль спеціалізується на східній музичній традиції. Музиканти є справжніми віртуозами гри на старовинних середньовічних та етнічних східних інструментах. Костянтин Красноухов – блискучий гітарист, і, до того ж, знавець культури іспанського півдня – співає, грає на уді й на латинській гітарі. Олену Шикуру називають чарівним голосом ансамблю. Інші виконавці також є майстрами своєї справи: Орхан Агабейлі спеціалізується на східній перкусії, Максим Бережнюк – на старовинних духових інструментах, Михайло Качалов блискуче володіє старовинними техніками гри на смичкових струнних, а мультиінструменталіста Олексія Кабанова називають людиною-оркестром.

Тож, чим дивували музиканти цього разу? У виконанні «Тараб Андалусі» прозвучали твори іспанського середньовіччя, а у проміжках між композиціями – пояснення до кожного з періодів історії Аль-Андалусу (для кожного з періодів був характерний свій музично-поетичний мотив). Гості дізнались про те, як затверджувалась традиція романтичної поезії у державі Аль-Андалус, яким чином відбувалось її пристосування до християнської культури. Наприклад, у ХІІІ ст. виникла традиція поєднання у пісні романтичного мотиву з мотивом поклоніння Діві Марії.

Фото з концерту - KyivMusicLabsТакож музиканти виконали народні пісні й романси ХІV ст., епохи, коли наближався майбутній перехід від середньовічної традиції до Ренесансу. Цікаво також було чути пісні сефардів (тобто євреїв Гранади). Концертна програма вразила слухачів поєднанням єврейської мелодики з арабсько-іспанськими мотивами. Як виявилось, саме мусульмани навчили європейців мистецтву романтичної поезії. У VIII ст. вони принесли до Аль-Андалусу пісенну культуру. А вже з Іспанії вона потім помандрувала Європою. І це, до речі, стосується і старовинних музичних інструментів, постачальником яких також був Аль-Андалус.

Організатори намагались створити таку атмосферу, яка дозволила б глядачам відчути себе гостями не лише концерту, а й самого Аль-Андалусу. І їм це вдалось. Ввечір вийшов справді особливим. Музикантам «Тараб Андалусі» вдалось подарувати гостям казковий настрій. Кожна деталь була особливою, і все це вкупі створило дивовижну атмосферу. Вечір був позбавлений традиційних для сучасного суспільства елементів куплі-продажу. Формально, звісно, існувала встановлена вартість програмок та частувань, проте гостям було запропоновано сплатити певні кошти у вигляді добровільного внеску на подальший розвиток проекту. А такий проект просто зобов’язаний продовжувати своє існування!

Джерело: http://kyivmusiclabs.com/2015/05/26/старовинна-іспанська-музика-від-тар/

Написать комментарий

Вы должны войти чтобы написать комментарий.