ТАРÁБ АНДАЛУСÍ » Давню музику Андалусії презентували у Київі (телерепортаж)

ВИДЕО: репортаж от телеканала NTDTVЦі стародавні мотиви – синтез Сходу і Заходу. Київський ансамбль «Тараб Андалусі» знайомить глядачів з музикою, поезією і культурою середньовічної Іспанії мусульманського періоду.

[Костянтин Красноухов, музикант]:
«Ми сьогодні граємо музику країни Аль-Андалус. Ця країна існувала на території Іспанії з VIII по XV століття. Це була мусульманська країна, коли мусульманські правителі тримали частину території під своїм контролем».

Цей концерт – знайомство не тільки з музикою ісламської Іспанії. Це, швидше, подорож в унікальну країну, яка свого часу вплинула на всю Європу.

[Костянтин Красноухов, музикант]:
«З понад християнських інструментів ми можемо побачити цей чудовий інструмент, маленький. Називається латинська гітара XIII століття. Це один з прообразів гітар, як таких… Інструмент, який зараз більш відомий як фідл, в Іспанії називався віола.»

Костянтин Красноухов, засновник колективу, свого часу змінив іспанську гітару на арабський уд, попередника лютні. Каже, стародавні інструменти дають зовсім інше звучання.

[Костянтин Красноухов, музикант]:
«Музика сама виходить з інструменту, як пам’ять цього інструменту, якоїсь культури. Неможливо взяти і почати грати якусь сучасну музику ».

Ці інструменти – справжня дивина. Багато з них – з колекції учасника колективу Олексія Кабанова. Музикант стверджує, стародавні інструменти володіють не тільки більш тонким звучанням, але й здатні зцілювати.

[Олексій Кабанов, музикант]:
«Всі дослідження, які проводили про вплив звуку на людину показують, що звук багатий обертонами має навіть оздоровчу функцію. Тобто для людини дуже навіть корисно слухати саме старовинну музику ».

Можливо, тому, сьогодні на концерті – зал повний слухачів. Композиції латинською і арабською мовами, поезія іспанців і маврів, про любов і про Бога. Ця музика – на стику століть, культур і національностей – може привідкрити нові таємниці і показати, якою ж була Європа до епохи Відродження.

Джерело: http://ntdtv.ru/novosti-ukrainy/drevnyuyu-muzyku-andalusii-predstavili-v-kieve

Написать комментарий

Вы должны войти чтобы написать комментарий.