ТАРÁБ АНДАЛУСÍ » Іспанські мотиви у Києві | ПравдаТут (телерепортаж)

ВІДЕО: репортаж від телеканалу ПравдаТутСтоличний Будинок Актора на кілька годин перетворився на колиску старовинної іспанської музики: аутентичні мотиви Іспанії зі сцени акторської марки виконував ансамбль “Тараб Андалусі”. Себе артисти називають не тільки музикантами, але і дослідниками. Грали вони на стародавніх етнічних інструментах. Кажуть, така музика в Україні зазвучала вперше.

“Тараб Андалусі” – унікальна для нашої країни група музикантів. Їх об’єднує пристрасть до старовинних середньовічних мотивів і етнічних музичних інструментів. Особливістю гурту є те, що всі музичні твори виконуються на інструментах тієї епохи, коли вони були написані. Тут можна почути ігру на дарбуці, на арабський флейті ней, середньовічній скрипці віола, турецький гітарі багламе. Всі ці автентичні інструменти створюють непересічні, часом запальні мотиви.

Назва ансамблю невипадкова: “тараб” на старовинній арабскій мові означає музичне піднесення. Це особливий стан у слухачів музики, коли вони повністю захоплені нею. Це приносить найвищий ступінь задоволення. Таке відчуття дарують не лише швидкі теми, а й заворожуючі тонки та ніжні, які супроводжуються вражаючим жіночим вокалом.

Для того, аби гості концерту змогли остаточно зануритися у атмосферу іспанського середньовіччя, їх частували андалуським чаєм, та розповідали історію цієї епохи.

[Костянтин Красноухов, музикант]:
«Сьогодні ми презентуємо вам нашу програму ‘Музика країни Аль-Андалус’. Це країна, що існувала на території Іспанії за часів мусульманського завоювання… Мусульмани принесли до Іспанії дуже багато чого з культури, в основному музичні інструменти, та навіть розвинули на території Іспанії окремий напрямок арабської музики – андалуську музичну школу”

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=7CHxtmMrLTE

Написать комментарий

Вы должны войти чтобы написать комментарий.