ТАРÁБ АНДАЛУСÍ » У пошуках втраченої музики – UMMA.UA (репортаж)

Фото з концерту - UMMA.UA24 травня у Києві відбувся концерт етномузичного колективу «Тараб Андалусі». Цього разу музиканти представили програму «Музика країни Аль-Андалус», – музику Середньовічної Іспанії, що перебувала під владою мусульман-берберів.

Колектив, що складається з шести майстерних музикантів виконав не лише музику загадкової країни Аль-Андалус на автентичних інструментах, а й окреслив тенденції середньовічної музики загалом, включивши до своєї програми також пісні трубадурів півдня Франції та твори раннього Ренесансу. За словами художнього керівника ансамблю Костянтина Красноухова, епоха, відображена у цій музиці, характеризується мирним співіснуванням християнської та мусульманської культур, їх взаємопроникненням одна в одну – творчий синтез, що й досі відчувається в іспанському мистетцтві. На завершення концерту, музиканти, ніби доводячи цю тезу, зіграли твір видатного іспанського композитора Ісаака Альбеніса “Кордоба”.

Концерт відвідали численні слухачі, серед них багато іноземців. Це не викликає здивування, адже ансамбль чи не єдиний в України спеціалізується саме на такій музиці. Особливої творчої атмосфери заходу створило традиційне андалузьке чаювання – кожний відвідувач мав змогу насолодитися запашним андалузьким чаєм.

Джерело: http://umma.ua/uk/news/ukraine/V_poiskah_utrachennoy_muziki/31641

Написать комментарий

Вы должны войти чтобы написать комментарий.